Recenze KENWOOD TH-D74E

Ověřené recenze KENWOOD TH-D74E

Saruman

Přidáno: 28. září 2018

Zakoupeno v ELIX

• Perfektní stanice, všechno funguje, nekouše se, fakt si dali práci s návrhem
  • Poslech SSB, AM atp. i mimo UHF/VHF
  • GPS, APRS, možnost naladit se na převaděče rovnou přes APRS
  • Display čitelný na slunci bez podsvícení
  • Slabší baterie a další (originální) stojí strašné peníze
  • Trochu kostrbaté ovládání D-STARu
  • Obal je moc těsný, špatně viditelný vršek displeje

Stanice má hromadu funkcí a velmi kvalitní provedení. Trochu trvá, než se s ní naučíte, ale stojí to za to. Z D-STARu mám dobrý pocit, ale někdy se těžko nastavuje kombinace RPT1, RPT2, MYCALL a URCALL. Například nelze zadat RPT1, který není v seznamu. Seznam je od výrobce plný převaděčů z celého světa, ale když chcete připojit jiný, který není v seznamu, je nutno ho do seznamu uložit. To naštěstí lze udělat z klávesnice, netřeba programovat z PC. FM převaděče lze snadno ladit přímo z APRS logu, s D-STAR převaděči zatím nevyzkoušeno. APRS logy lze filtrovat, například na objekty uvádějící "QSO info" nebo na WX, u kterých Kenwood zobrazí počasí. Podpora SmartBeaconing, manuální odesílání nebo auto... Baterie vydržela den na poslechu plus jedno spojení na D-STARu a dvouhodinový pokec na FM převaděči (low výkon). Není to úplně špatné, ale hodila by se druhá záložní baterie, jenže ta stojí kolem 2500 Kč... Pouzdro na stanici není špatné, ale určitě neodpovídá ceně (proto oceňuji, že ho Elix dává ke stanici zadarmo) - špatně se nasazuje a okénko pro display je o kousek menší než by bylo třeba.

Ok7tri

Přidáno: 27. prosince 2017

• Mnozstvi moznosti, kvalita Kenwood je spickova

Nikita "Lieselotte" Bretschneider

Přidáno: 8. března 2017

Zakoupeno v ELIX

• Jediný stroj na trhu, který umí APRS i D-Star. Solidní výdrž accu, oba RXy jsou citlivé, na obou RXech lze zvolit libovolná pásma. Navíc přehledné ovládání, které vychází z TH-D7 (v podstatě nepotřebuji manuál...měla jsem TH-D7). Bluetooth je příjemný bonus, GPS spolehlivě funguje i v místnosti...je to dobrý all in one rukolapný stroj. Překonal moje očekávání, jsem spokojena.
  • V DV modu nejde zadat RPT a RPT2 (to jde v DR modu, kde se ale musí zavést převaděč). V DR modu se řadí podle polohy, takže pokud ji nezadáte a použijete otočný knoflík, máte v tom krapet zmatek. Pokud jdete přes menu, je to OK.
  • Nelze nastavit automatickou aktualizaci času z GPS.
  • Zdroj ve verzi E je poněkud rozměrnější. Výrobce nepoužil adapter do zásuvky, ale separátní krabičku, navíc s konektorem pro kabel na primáru (a dodává pak dva kabely - pro lidi z kontinentu i lidi z ostrova). Bohužel se tím ze zdroje stává neforemná věc. Pokud máte zdroj na stole, může to být i výhoda (nezaplácne vám to dvojzásuvku třeba), ale na cestování je to prostě rozměrné.
  • Docela mi chybí poutko. Nicméně rádio na něj připravené je. Ovšem mohli by ho přidat do krabice.

Jsem se strojem zcela spokojena. Měla jsem v rukách d-starové stroje od Icomu a opravdu si myslím, že se vyplatí si těch pár korun připlatit a koupit Kenwooda. Dostanete totiž navíc APRS. TNC v ručce umí i KISS, což mne vede k myšlence, že by rádio mohlo zvládnout i klasické AX.25 (s tfkiss/ax25 podporou z jádra či tak něčím). Zatím jsem to nezkoušela, ono to může zakopnout o velikost bufferu, nicméně chystám se to vyzkoušet.

YAESU FT-450D

YAESU FT-450D