Sencor SMR 600

Produkt roku 2015 - Top v kategorii

Ať už jste dobrodruh milující toulky přírodou, nebo jen hledáte praktické zařízení pro osobní komunikaci, je pro vás sada dvou mobilních radiostanic Sencor SMR 600 to pravé! Díky úctyhodnému dosahu až 8 kilometrů v otevřeném terénu můžete být ve spojení i na velké vzdálenosti a zažít tak dobrodružství, o kterých se vám ani nesnilo.

Velký dosah, velké možnosti

Díky dosahu až 8 km v otevřeném terénu využijete vysílačky nejen k praktickým věcem, ale i k zábavě. Můžete s nimi třeba vyrazit do lesa na houby, připravit bojovku pro děti, nebo je využít třeba jako chůvičku. Každý si najde to své.

Určení
Podsvícení
Baterie
Dobíjecí

• Horší ovládání

Tyto staničky mají skvělý poměr cena - výkon. Až na nezvyklé ovládání (ve srovnání s jinými PMR stanicemi) nemám, co bych vytkl. Mám je již několik let a když vyrážím na kopec, vždy s sebou minimálně jednu beru. Nabízí vše, co od takové hračky v terénu člověk potřebuje, klidně bych je doporučil i pro profesionální využití při práci (jeřábníci apod.). Jen je potřeba dávat pozor na vodu a prach, stanice nejsou v odolné úpravě. Pokud potřebujete fungovat v náročnějších podmínkách, doporučuji raději sáhnout po jiných PMR stanicích (např. Motorola T82 Extreme - viz moje recenze zde na Heurece).

• , zakoupeno v CZC.cz

• Snadno nastvitelné
    • Dobrá kvalita zvuku

Zatím jsme zkoušeli spojení cca na půl kilometru v lese a zvlněném terénu a spojení bylo v pořádku. Děti i my jsme nadšení. Výdrž je také dostatečná (půl dne to dá bez problémů a sotva to sklouzlo na polovinu baterie).

• fungují
    • dobrý dosah
    • nelze skenovat s otevřenou sumovou branou

Celkove povedene a dlouhodobe ozkousene vysílačky.

Určení
Dobíjecí

Ocenění

Produkt roku 2015 - Top v kategorii

Bezpečná a kvalitní komunikace

Sencor SMR 600 nabízí 8 komunikačních kanálů s 38 CTCSS kódy, mezi kterými můžete libovolně přepínat a vybrat si tak kanál, na kterém vás nikdo nepovolaný neuslyší. Radiostanice jsou navíc vybaveny funkcí automatického potlačení šumu zaručující kvalitní přenos hlasu.
Bezpečná a kvalitní komunikace

Bohatá výbava

Výrobce myslel na vaši spokojenost, a proto vysílačky vyladil do nejmenších detailů. Mají přehledný podsvícený displej, nabíjecí a audio konektor, otočný vypínač s regulátorem hlasitosti, 15 volitelných volacích tónů a další vychytávky, jakými jsou automatický spořič, indikátor stavu baterie, tón ukončení vysílání nebo funkce VOX, tedy automatická aktivace vaším hlasem.
Bohatá výbava

Pokročilá sada dvou vysílaček Sencor SMR 600 TWIN nabízí 83 DCS kódů pro soukromou komunikaci. Umožní vám přepínat mezi osmi kanály a komunikovat až do vzdálenosti osmi kilometrů v otevřeném prostoru. Lze na ní nastavovat hlasitost snadno přístupným otočným vypínačem. Obsahuje funkce monitorování kanálu a sledování dvojice kanálů. Veškeré údaje zobrazuje na přehledném a podsvětleném displeji. Jistě oceníte také funkci automatického potlačení okolního šumu či integrovaný spořič baterie. Stejně jako praktický držák pro uchycení na opasek.

Radiostanice SMR 600

• 2 radiostanice
  • Dosah až 8 km v otevřeném terénu
  • Automatické skenování kanálů

Sada dvou osobních mobilních radiostanic
Dosah až 8 km v otevřeném terénu
8 kanálů s 38 CTCSS kódy
83 DCS kódů pro soukromou komunikaci
Otočný vypínač s regulátorem hlasitosti
Automatické skenování kanálů
Tón kláves ZAP/VYP
Velký podsvícený displej
Indikátor stavu baterie
Nabíjecí a audio konektor

Obsahuje: 2 radiostanice, 2 držáky na opasek, dobíjecí baterie, nabíjecí stojánek, síťový adaptér

Dokumenty

• Dobrá kvalita zvuku

• fungují
    • dobrý dosah
    • nelze skenovat s otevřenou sumovou branou

Celkove povedene a dlouhodobe ozkousene vysílačky.

• Vysílačky jsou celkem bytelné. Mají řadu funkcí, konstrukčně jsou pěkně zpracovány a jde o hezký a praktický výrobek. Možnosti nastavení předčí očekávání a asi i potřeby většiny uživatelů v této kategorii. Fungují na vyměnitelné nabíjecí baterie AAA. Kryt baterií má praktický zámek. Dalo by se říci, že je to fajn výrobek na řadu let. Ale je tady jedno velké mínus - viz popis v sekci Proti.
    • Po několika letech začal degradovat povrch pogumovaných částí vysílaček. V praxi se to projevuje tak, že se vám pogumovaný povrch lepí k prstům a rozpadá se. To činí používání vysílaček krajně nepříjemným a vlastně ani nevím, jestli se z plastů ve stádiu degradace neuvolňují toxické látky. A to jsme vysílačky skladovali v krabici při pokojové teplotě. Osud vysílaček je tak u nás zpečetěn, aniž by se zhoršila jejich technická funkčnost. Půjdou do elektrošrotu a koupíme si jiné. Člověku je smutno z toho, když se aušus projeví až po několika letech.

Jestli sháníte zajímavou vysílačku, od které nečekáte, že vám vydrží i při opatrném používání, doporučuji vám koupi. Možná začal výrobce používat plasty vyšší kvality a budete mít štěstí. V nejhorším se připravte na to, že nakonec funkční výrobek hodíte do koše.

Ani sem nedostal

• , zakoupeno v Elektrochram

Jedná se o poměrně kvalitní PMR vysílačky pro pásmo 446 MHz. Oblíbený model skupiny nadšenců pokoušejících se "ulovit" co nejdelší spojení jen pomocí těchto malých ručních přístrojů s výkonem 0,5W (aktuální ČS rekord je přes 500 km!). Sencor SMR 600 má oproti jiným standardním vysílačkám tohoto typu trochu složitější ovládání, nicméně pro běžného uživatele je to celkem jedno. Změna kanálů se provádí tlačítkem menu a logicky je hned první volba hlavního kanálu a následně volba podkanálu, volbu stačí potvrdit krátkým stisknutím tlačítka vysílání. Otevření šumové brány se provádí dvojstiskem tlačítka se šipkou dolů a tlačítka menu (při troše cviku se to dá zvládnout jednou rukou). Na konkrétně tomto typu se mi líbí, že ukazuje na displeji aktuální zvolenou frekvenci v celé délce (např. kanál 1 = 446.00625 MHz). Na jiných vysílačkách vidíte pouze číslo kanálu a zvoleného podkanálu, zobrazení frekvence většina z nich ani neumí (ono to teda nemá žádný praktický význam, prostě se mi to jen líbí, vysílačka vypadá víc profesionálně :) ). Za mě je to dobrá volba, nicméně pokud chcete pořídit za účelem spojení ve skupině vodáků nebo dálkových cykloturistů, kdy hrozí vlhko a jiné nepříjemnosti, doporučuji pořídit si jiný typ v odolné verzi.

• , zakoupeno v TIVIS.cz

Super.

• Jednoduché ovládání
    • Dosah ve městě cca 1 km
    • 2.5 jack pro handsfree/externí mikrofon
    • 4x AAA nabíjecí baterie/vysílačka
    • Konektor pro připojení adaptéru bez potřeby kolébky

Vysílačky jsme koupili za účelem chůvičky. Citlivost VOXu je celkem malá, zachytí až řev, i když je vysílačka za hlavičkou. Vysílačka má možnost připojení externího mikrofonu, jehož citlivost lze případně ještě zvýšit předzesilovačem. Vysílačku používáme s externím mikrofonem (obyčejný k PC) a jsme spokojeni. Výhodou také je, že vysílačka může být dál od dítěte.

Dosah vysílačky v zástavbě je okolo 1 km, kdy jedna vysílačka zůstala v bytě.

• , zakoupeno v Elektrochram

• Vysilacky mame kratce, ale funguji jak maji, dobry dosah, lehka manipulace i pro deti. Spokojenost!
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• Maximální dosach jsem ještě nezkoušel, ale fungují dobře.